Život on Air

#7_ Lucia Kašiarová _ Život je umění

Episode Summary

Rozhovor s Luciou Kašiarovou - tanečnicí, divadelnicí a ředitelkou Studia ALTA. Tenhle rozhovor je o tom jak se člověk stane tanečníkem a založí kulturní centrum. Snažili jsme se najít co nejkonkrétnější odpověď na to, k čemu je umění dnes a proč se dá život vnímat jako umění a umění jako život.

Episode Notes

S Luciou Kašiarovou jsme se napoprvé setkali před sedmi lety, když nás společně s tehdejší kolegyní Karolínou Hejnovou vybrala do rezidenčního programu Studia ALTA . Tato důvěra, kterou nám jako začínajícím divadelníkům poskytly, byla jedním z hlavních důvodů vzniku Ufftenživot.  

Lucia je tanečnice, divadelnice, choreografka a ředitelka Studia ALTA. Tenhle rozhovor je o tom, jak se člověk stane tanečníkem a založí kulturní centrum. Věnovali jsme se tomu, jak nás divadelní a taneční trénink může zcitlivět vůči našemu vlastnímu tělu a okolí. Snažili jsme se najít co nejkonkrétnější odpověď na to, k čemu je umění dnes a proč se dá život vnímat jako umění a umění jako život.

Lucia je jednou z hlavních osobností, která formovala Studio ALTA,  kulturní centrum s mezinárodním renomé. Studio ALTA je jedno z hlavních dveří pro zahraniční umělce, kteří chtějí tvořit v ČR a je také páteří pro českou nezávislou a nejen taneční scénu. Její nasazení je hodno respektu a my jsme rádi že s Luciou můžeme spolupracovat.

Další důležité odkazy

Odebirej _ bit.ly/zivotapple _ bit.ly/zivotgoogle _ bit.ly/zivotspotify

Podcast "Život on AIR" produkuje divadelní soubor Ufftenživot - www.ufftenzivot.cz / facebook.com/ufftenzivot / instagram.com/ufftenzivot

Chcete-li  podporovat naši práci tak můžete zde - www.ufftenzivot.cz/snami

Podcastem vás provázel Jiří Šimek.

Foto: HOBULET